Park Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich

Daniel Marszałek

W tętniącej życiem konurbacji śląskiej mieszkańcom szczególnie potrzebne są miejsca, w których mogą odpocząć od zgiełku miast. Park Pszczelnik idealnie spełnia to zadanie. Położony niedaleko centrum Siemianowic, jest punktem, w którym można wypocząć, jak i spędzić aktywnie czas korzystając z rozmaitych atrakcji. Teren ten rozciąga się na powierzchni około 26. hektarów. Łączy w sobie tereny rekreacyjne, jak i służące ochronie środowiska.


STREFA SPORTU I REKREACJI

Na odwiedzających park czeka wiele atrakcji. W okresie letnim największą popularnością cieszy się kąpielisko na świeżym powietrzu. Do dyspozycji gości jest duży główny basen oraz brodzik najmłodszych. Oprócz tego dzieci mogą skorzystać z okazałego drewnianego placu zabaw bądź dmuchanych zjeżdżalni. Oprócz zabaw w wodzie, park oferuje bogatą ofertę innych aktywności. Na terenie parku znajduje się hala sportowa, w której można grać m.in. w piłkę nożną. Dla fanów grania “w nogę” na świeżym powietrzu jest opcja wynajęcia boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią. Klienci mogą korzystać również z boiska do siatkówki, kortów tenisowych bądź siłowni. Dla fanów relaksu w ofercie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji “Pszczelnik” znajduje się również sauna. W okresie zimowym w parku funkcjonuje lodowisko, które przyciąga fanów jazdy na łyżwach.


STREFA OCHRONY PRZYRODY

Park przede wszystkim jest miejscem, gdzie można usiąść i podziwiać otaczającą przyrodę. Miejsce jest idealnym miejscem na spacery ze zwierzętami oraz wycieczki rowerowe. W 1997 roku na mocy ustawy powstał użytek ekologiczny “Park Pszczelnik”, o powierzchni ponad 8 hektarów. Na jego terenie znajduje się siedem pomników przyrody: dwa dęby szypułkowe oraz pięć buków zwyczajnych. Na terenie strefy ochrony przyrody znajdują się elementy charakterystyczne dla lasów grądowych i łęgowych. Na terenie parku można spotkać rośliny takie jak: czworolist pospolity, czermień błotna, nerecznica grzebieniasta, purchawica olbrzymia, czarka szkarłatna. Odwiedzający park mogą usłyszeć dźwięki dzięciołów, dzięciołków oraz rudzików.

Park jest idealnym miejscem dla rodzin, jak i indywidualnych użytkowników. Jest to świetne miejsce dla ciała i ducha, które z pewnością warto odwiedzić.


Wyświetl większą mapę

zobacz więcej zdjęć

zobacz filmy z Siemianowic Śląskich